FOTOD: menukas Eesti tegelusraamat sai jätku
2019-01-28
Tagasi

Täna tutvustati Eesti Lastekirjanduse Keskuses koolilastele kogupere tegelusraamatut „Minu Eesti seiklus“. Lastekirjanik Kätlin Vainola kirjutatud ja kunstnik Elina Sildre illustreeritud Maxima tegelusraamat jõuab eesti ja vene keeles poelettidele juba homme, 29. jaanuaril ning seda hakkab täiendama põnevate ülesannetega nupuraamat.
 
„Minu Eesti seikluse“ lugude peategelasteks on lõbusad semud Pliks ja Plaks, kes otsustavad hakata ajakirjanikeks-operaatoriteks ning asuvad looma Eestist inspireeritud lastesaadet. Läbi lõbusate seikluste viivad Pliks ja Plaks lugeja reisile ümber kodumaa, kus tuleb lahendada erinevaid Eestit puudutavaid ülesandeid, joonistada ja koguda kleepse.
 
Raamatu autori Kätlin Vainola sõnul on raamat ühtpidi hariv ja teistpidi lõbus. „Lapsed saavad tegutseda koos raamatukangelastega. Pliks ja Plaks on tegelased, kes ei tea Eesti ja eestlaste kohta peaaegu mitte midagi. Nii et ehk saavad lugejad neid isegi natuke õpetada. Üheskoos käiakse läbi peamised Eesti ja eestlaste suursaavutused muusikast spordini,“ ütles Vainola. 
 
„Eelmisel aastal Maxima poolt esmakordselt välja antud tegelusraamatu erakordne menu näitas, et laste huvi taoliste lõbusate ja hariduslike raamatute järgi on suur. Kaasahaarav raamat, mis muudab lapse ise justkui üheks raamatu tegelaseks, on hea viis õpetada lastele olulisi teadmisi meie inimeste ja kultuuri kohta,“ ütles Maxima Eesti tegevjuht Marko Põder. „Panustame aastaid läbi erinevate algatuste laste arengusse ja heaollu, seekordne tegelusraamatu väljaandmine on loomulik jätk ka meie senisele Inglipuu projektile.“
 
Tegelusraamatu esmatrüki tiraažiks on 28 000 ning lisaks raamatule jõuab poelettidele ka erinevatest nuputamisülesannetest koosnev „Pliksi ja Plaksi nupuraamat“.
 
Maxima Eesti ideest sündinud raamat on järg mullu koostöös Epp Petronega ilmunud „Meie Eesti“ raamatule, mis 33 000 raamatuga kordustrükiga kujunes Eesti müüduimaks tegelusraamatuks läbi aegade. „Esimene, heas koostöös Epp Petronega valminud tegelusraamatu populaarsus tõestas projekti vajalikkust ning loodame siiralt, et ka uus raamat vaimustab lapsi,“ lisas Põder. 

Kogupere raamat "Minu Eesti seiklus" on nii eesti kui vene keeles, seda täiendav „Pliksi ja Plaksi nupuraamat“ ainult eesti keeles. Mõlemad on saadaval kõikides Maxima kauplustes üle Eesti alates 29. jaanuarist. Tegelusraamat maksab 3,99 eurot ja nupuraamat 1,49 eurot. Raamatusse sobivaid kleepse jagatakse iga üle 12-eurose Maxima ostu puhul kuni 11. märtsini.

Maxima jaekett tegutseb Eestis alates aastast 2004. Ketti kuulub 80 kauplust, millest 56 on Maxima X kodukauplused, 21 Maxima XX supermarketid, 3 Maxima XXX hüpermarketid. Maxima avas esimese jaekaubandusketina 2015. aastal toidu- ja esmatarbekaupade veebipoe e-Maxima, mis sai 2018. aasta oktoobris uue kuue ja nime Barbora. Igapäevaselt teenindavad Maxima kauplused keskmiselt 170 000 inimest. Jaeketti kuuluvad ka kaheksa kulinaariatsehhi ja logistikakeskus. Kõigis Maxima Eesti ettevõtetes töötab Eestis ligikaudu 3 700 inimest. 

Fotosid tänasest raamatuesitlusest saab näha siit: https://bit.ly/2Rok5yK, fotograafiks on Raul Mee.
 
Korduma kippuvad küsimused
MAXIMA Finants teleMAXIMA Kinkekaardid
Naujienlaiškis
Gaukite naujausius pasiūlymus bei akcijas tiesiai į el. pašto dėžutę.