Heatahtlikud Eesti inimesed täitsid ligi 2000 lapse kingisoovid väga kärmelt
2021-12-30
Tagasi

Maxima ja kohalike omavalitsuste koostöös 12. korda läbi viidud Inglipuu heategevuskampaania osutus sel korral enneolematult menukaks. Lahked eestimaalased täitsid ligi 2000 lapse kingisoovid väga kiiresti.

„Oleme juba 12 aastat järjest enne jõulu viinud läbi heategevusliku Inglipuu kingikampaania, mille kaudu meie kaupluste külastajad saavad täita nende laste südamesoovid, kelle perel puuduvad tänavu võimalused soovitud kingituse tegemiseks,“ rääkis Maxima Eesti turunduse ja avalike suhete osakonna juht Tiia Schapel. Tema sõnul näitas selleaastane kampaania, et Eesti inimesed juba teavad ja ootavad Inglipuu kampaaniat.

Sellest andis tunnistust seegi, et juba kampaania esimesel nädalal oli suur osa kingisoove Maxima kauplustes olevatelt Inglipuudelt ära korjatud ning paljud ka kingituste näol tagasi toodud. Palju küsiti kingitegemise võimaluse järele kauplustes ka pärast, kui kõik laste soovid olid juba tegija leidnud. „Oleme väga tänulikud nendele lahketele Eesti inimestele, kes mõtlevad pühade ajal laste südamesoovide täitmise peale,“ rõhutas Schapel.

Viimased 12 aastat on Maxima aidanud heade inimeste abiga viia jõulurõõmu tuhandete perede lastele üle Eesti. Kaubandusketi poolt ellu kutsutud heategevuslik Inglipuu kingikampaania on selle aja jooksul täitnud ligikaudu 20 000 lapse salajase jõulusoovi. Selgi aastal kogus Maxima koostöös erinevate omavalitsuste lastekaitse- ja sotsiaaltöötajatega, Tallinna Sotsiaaltöö Keskuse ning Eesti Lasterikaste Perede Liiduga kokku ligi 2000 lapse jõulusoovid.

Eesti Lasterikaste Perede Liiduga, kes esindab kolme ja enama lapsega perekondi kõikjal Eestis, on Maxima selle kampaania raames juba pikalt koostööd teinud. Kõrvuti kohalike omavalitsuste abiga kogutud laste soovidega oli kingisaajate hulgas ka 500 lasterikkast perest pärit last. Kolmandat aastat kampaanias kaasa löönud Tallinna Sotsiaaltöö Keskuse kaudu said sel aastal jõulukingi 72 last.

„Olen Maxima korraldatud kampaania kaudu väga tänulik nendele inimestele, kes olid nii inimlikud ja  südamlikud, et jaksasid teha kingitusi ka meie klientide lastele. See oli päris suur arv kingitusi, mida  koguti. Meie klientide lastele see on nagu jõuluime, kui iga laps saabki jõuludeks just soovitud kingi,“ lausus Tallinna Sotsiaaltöö Keskuse direktor Kersti Põldemaa.

23. novembril alanud ja 8. detsembril lõppenud heategevuskampaania raames asusid laste jõuluunistustega Inglipuud 45 Maxima kaupluses üle Eesti. Juba teist aastat järjest asus oli üks Inglipuu ka Maxima enda peakontoris, kus ettevõtte kontoritöötajad valmistasid jõulurõõmu 74 lapsele.

Kampaania ulatus on 12 tegevusaasta jooksul väga palju kasvanud. Kui 2009. aastal piirdus Inglipuu kampaania kahe kaupluse ja 40 lapse sooviga, siis viimasel paaril aastal on kampaanias osalenud üle 40 Maxima kaupluse üle Eesti ja heade inimestega abi on täidetud juba 2000 lapse südamesoovid. Ettevõttel on plaanis kampaania haaret järgmisel aastal veelgi kasvatada.

Maxima on Baltikumi suurim jaekaubandusettevõte. Maxima Eesti annab tööd üle 3700 inimesele. Igapäevaselt teenindavad siinsed 83 Maxima kauplust keskmiselt 140 000 inimest. Ettevõte tegutseb Eestis alates 2001. aastast, olles tänaseks üks suuremaid siinseid tööandjaid ja maksumaksjaid.

Äpp Kinkekaardid