Maxima annab kõigile maskita klientidele poe külastuseks tasuta ühekordse maski
2020-11-12
Tagasi

"Vastavalt Eesti valitsuse eilsele otsusele taastub järgmisest esmaspäevast siseruumides 2+2 nõue ning hakkab kehtima maski kandmise kohustus," lausus Maxima Eesti tegevjuht Edvinas Volkas. "Soovime, et kõik meie kliendid ja töötajad tunneksid end igapäevaostusid sooritades turvaliselt, mistõttu anname järgnevatel nädalatel kõikides meie 82 kaupluses ilma maskita külastajatele tasuta ühekordse näomaski."

Edvinas Volkase sõnul on tegemist jaeketi poolse initsiatiiviga anda omapoolne panus kiirelt leviva koroonaviiruse leviku peatamiseks ja inimeste maskikasutamise harjumuse kasvatamiseks esimeste nädalate jooksul ning ettevõte tarnib homseks kõikidesse oma poodidesse täiendava suure varu ühekordseid kaitsemaske.

"Meie poode külastab üle Eesti igapäevaselt 170 000 inimest ja peame oma kohuseks tuua kõigi inimesteni võimalus teha oma ostud turvaliselt ja ohutult, jälgides nii peatselt kehtima hakkavat reeglit kui ka teadlaste ja meedikute soovitusi avalikus ruumis viibimiseks," ütles Edvinas Volkas. "Pöörame loomulikult tähelepanu ka kõigile teistele ohutusmeetmetele, sealhulgas on ostjatega kokku puutuvatel töötajatel kaitsemaskid ja -kindad, kõikidel töötajatel on isiklikud kaitse- ja desovahendid, kõiki pindasid, korve ja kärusid puhastatakse igapäevaselt."

Maxima XXX hüpermarketites ja XX supermarketites saavad kliendid, kellel maski pole, seda küsida poe infoletist. Maxima X kodukauplustes antakse mask kliendile kassast, mis on markeeritud vastava infosildiga.

Poodides on kassade esine markeeritud kleebistega soovituslikust kahemeetrisest vahemaast, sarnased märgised on paigaldatud müügisaalis aladel, kus inimesed seisavad järjekorras - värske liha, kala, kulinaaria ning grill- ja kondiitritoodete letid.

"Monitoorime järjekordades pikivahe hoidmist, et vältida enam kui viie inimese pikkuste järjekordade teket. Samaaegselt jälgime jooksvalt kauplust külastavate ostjate koguarvu ning vajadusel sulgeme kaupluse ajutiselt perioodiks, mille vältel saame vähendada kassajärjekordi ja poes viibivate ostjate arvu," lisas Maxima Eesti tegevjuht. "Ühtlasi kutsume inimesi üles külastama poodi üksinda ja sooritama oma ostud eelnevalt läbimõeldult kiiresti - võimalusel kasutades ka meie mobiilirakendust, mis annab võimaluse vältida kassajärjekorras seismist ning teostada ostud kiirelt ja ohutult."

Maxima on rakendanud töötajate tervise kaitseks eeltoodule lisaks ulatusliku ohutusmeetmete paketi, sealhulgas:

·      Kõikides kauplustes on sisenemis- ja väljumisalale paigaldatud desovahendid koos infotahvliga kätepuhastuse olulisusest.
·      Kõikides kauplustes, logistikakeskuses ja ettevõtte kontoris kontrollitakse igal hommikul töötajate kehatemperatuuri. Sh kontoris ja logistikakeskuses ei pääse siseruumidesse, kui töötaja kehatemperatuur on üle 37 kraadi.
·      Enamus kontoritöötajaid on suunatud kaugtööle.
·      Kõik koosolekud toimuvad virtuaalselt ning korraga ei tohi ühes ruumis viibida rohkem kui kaks inimest, kes peavad hoidma vähemalt 2 meetrist distantsi.
·      Kõik kontoriruumid on varustatud desovahenditega ning ühekordsete näomaskidega.

MAXIMA Finants teleMAXIMA Kinkekaardid
Naujienlaiškis
Gaukite naujausius pasiūlymus bei akcijas tiesiai į el. pašto dėžutaę.
{widget name="RenderAppPopup"}