Maxima Grupė uus tegevjuht on Jolanta Bivainytė, juhatusega liitus Marko Põder
2019-05-09
Tagasi

Maxima Grupė juhatuse koosseis uuenes ja ettevõtte tegevjuhiks sai Jolanta Bivainytė, kontserni juhatusega liitus ka Maxima Eesti OÜ juhatuse esimees Marko Põder. Uus tegevjuht vahetab välja senise kohusetäitja Justas Riauba. Kontserni juhatusse kuulub kokku seitse liiget – tegevjuht, viies riigis tegutsevate jaekettide juhid ning grupi omanikfirma Vilniaus Prekyba esindaja.
 
“Meie juhatuse uus struktuur peegeldab kontserni äritegevuste suundi ja geograafilist ulatust. Edaspidi töötavad grupi juhatuses meie kõigi jaekettide juhid. Seeläbi saame kindlustada, et kõigi juhatuse otsuste puhul arvestame grupi ettevõtete ja klientide vajadustega igas riigis – meie igapäevane ja tähtsaim prioriteet on olla oma klientidele nii lähedal kui võimalik,” kommenteeris Maxima Grupė tegevjuht Jolanta Bivainytė
 
Jolanta Bivainytė töötab Vilniaus Prekyba grupis alates 1992. aastast ning on selle aja jooksul töötanud grupi eri ettevõtetes juhtivatel positsioonidel.
 
Maxima Grupė uuenenud juhatuse liikmed on Vilniaus Prekyba juhatuse esimees Meri Navickė, grupi uus tegevjuht Jolanta Bivainytė, Maxima LT juht Kristina Meidė, Maxima Latvija juht Andris Vilcmeiers, Maxima Eesti juht Marko Põder, Stokrotka (Poola) juht Arūnas Zimnickas ning Maxima Bulgaria juht Edvinas Volkas. Juhatuse esimeheks valiti Meri Navickė.
Seni Maxima Grupė tegevjuhi ametit pidanud Justas Riauba jätkab tööd Vilniaus prekyba juhatuses. 
 
Maxima grupist
 
Maxima Grupė kontserni kuuluvad jaeketid Maxima Baltimaades, Stokrotka Poolas ja T-Market Bulgaarias. Samuti kuulub gruppi Baltimaades tegutsev toidu- ja esmatarbekaupade e-pood Barbora. 

2018. aastal kasvas Maxima Grupė konsolideeritud käive aasta varasemaga võrreldes 22,1 protsenti 3,451 miljardi euroni. Konsolideeritud EBITDA oli 223,6 miljonit eurot. Grupp investeeris põhivarasse enam kui 88 miljonit eurot ning avas aasta jooksul üle saja kaupluse, neist enamuse Poolas. 2018. aastal viis ettevõte läbi ka eduka viieaastaste võlakirjade emissiooni kogumahus 300 miljonit eurot. 
Maxima Grupė on osa Baltimaade ja kogu Kesk- ja Ida-Euroopa regiooni suurimate jaekaubandusettevõtete hulka kuuluvast Vilniaus Prekyba kontsernist.
MAXIMA Finants teleMAXIMA Kinkekaardid
Naujienlaiškis
Gaukite naujausius pasiūlymus bei akcijas tiesiai į el. pašto dėžutę.