Maxima müüs lihavõttenädalal 1,6 miljonit kanamuna
2022-04-20
Tagasi

Koroonapiirangute leevendamise mõju oli näha ka lihavõttepühade tähistamisel. Maxima müüs lihavõttenädalal üle 14% enam kanamune, kui kahel eelmisel aastal samal ajal. Eestimaalaste huvi on kasvanud ka erinevat liiki pashade vastu.

„Kuna kahel eelmisel aastal on Eesti ühiskond koroonapiirangute tõttu oluliselt rohkem kinni olnud, siis oli eelmisel nädalal selgelt näha, et sel aastal tähistati ka lihavõttepühi varasemast suuremalt,“ rääkis Maxima Eesti müügiosakonna juht Marge Kikas.

Kui nii 2020. kui ka 2021. aastal müüs jaekett lihavõttenädalal ca 140 000 karpi kanamune, siis sel aastal müüdi 14,3% rohkem ehk ca 160 000 karpi. Kuna kõik Maximas müügil olevad kanamunad on kümnestes karpides, müüs jaekett eelmisel nädalal eestimaalastele oma 83 kaupluses üle Eesti 1,6 miljonit kanamuna. Maxima valikus on nii valgeid kui pruune, õrre-, vabalt peetavate kanade ja mahekanamune.

„Lisaks oli näha, et lihavõttepühi soovitakse tähistada traditsioonilise pasha-maiusega. Meie omatoodangu Meistrite Kvaliteedi pashade läbimüük kasvas võrreldes kahe eelmise aastaga 20-25%,“ lisas Kikas. Maxima oma köök valmistab kahte sorti pashat – üks on goji marjadega, teine kuivatatud puuviljadega.

Suur oli ka nõudlus värske liha järele, iseäranis jahutatud sea kaelakarbonaadi järele, mida müüdi lihavõttenädalal koguseliselt 50%-78% enam kui kahel eelmisel aastal. Sellele aitas kaasa ka soodne hind, eelmisel nädalal maksis sea kaelakarbonaad Maxima kauplustes 3,79 eurot kilo. Ka kanamunad olid Maximas turu soodsaimal tasemel. Kümnene karp valgeid kanamune maksis 0,89 eurot.

Maxima on Baltikumi suurim jaekaubandusettevõte. Eestis annab ettevõte tööd ligi 3700 inimesele. Igapäevaselt teenindavad Maxima kauplused keskmiselt 140 000 eestimaalast. Ettevõte tegutseb Eestis 2001. aastast, olles tänaseks üks suuremaid siinseid tööandjaid ja maksumaksjaid.

Äpp Kinkekaardid