Maxima pani pooleks aastaks ametisse varijuhatuse
2021-12-15
Tagasi

Maxima Eesti käivitas oktoobrist ettevõttesisese arenguprogrammi, mis võimaldab seitsmel töötajal kuue kuu jooksul algatada ja ellu viia juhtkonna tasandi muudatusi.

„Miks mitte kasvatada uusi juhte organisatsiooni seest – me tahame näidata, et siin saab reaalselt karjääri teha,“ rääkis Maxima Eesti tegevjuht Edvinas Volkas. Selleks, et ettevõtte arengule veelgi hoogu juurde anda, käivitas üks suuremaid siinseid jaekette sellest sügisest ettevõttesisese programmi Speed Board (varijuhatus – e. k).

Tegu on arengukiirendiga, mis aitab Maximal leida töötajate seast tulevasi juhte ja võimaldab selles osalejatele kiiret ametialast arengut. Volkase sõnul ajendas programmi käivitama soov muuta ettevõtte juhtimine senisest veelgi efektiivsemaks. Lisaks aitab värske algatus levitada kiiremini uut organisatsioonikultuuri, kus kesksel kohal on teadlikkus, vastutustunne ja eneseusk. Maxima Eesti tegevjuht on ise ka värskelt ametisse asunud varijuhatuse peamine mentor.

Arenguprogrammis osalejad saavad võimaluse liituda Maxima tippjuhtidega ning olla neile töövarjuks, saades selle käigus lühikese ajaga ulatuslikke teadmisi ka ettevõtte juhtimisest. „Ma olen väga rõõmus, et meie ettevõttes on nii palju töötajaid, kellel on soov nii ise areneda ja teha karjäärihüpe kui ka anda lisapanus ettevõtte kiiremasse arengusse,“ märkis Edvinas Volkas. Tema sõnul oli varijuhatuse kandideerimisprotsessis eriti kiiduväärt see, et kandidaate oli pea kõikidest ettevõtte üksustest.

Nii on Maxima Eesti varijuhatusse valitud seitsme töötaja seas nii kaupluste juhte kui peakontori töötajaid. Näiteks lööb selle töös kaasa Sindi Maxima kaupluse juhataja Sabina Streltsova. „Kui oled üks noorimaid juhte ettevõttes, siis on väga raske tõestada, et oled kahe jalaga maa peal ning teed oma tööd tõesti südamega. Speed Boardi liikmena saan jagada oma ideid ning õppida teistelt ettevõtte juhtidelt. See on suur au,“ rääkis ta.

Streltsova kandideeris varijuhatusse seetõttu, et soovis lähemalt näha, kuidas niivõrd suurettevõte toimib ning saavutada seda, mida igaüks tema vanuses ei saavuta. „Loodan Speed Boardi lõppedes, et saan kogu kogemuse ja uued teadmised oma töös edaspidi ära kasutada ja luua midagi uut, midagi mis viiks edasi nii mind kui ka ettevõtet,“ sõnas ta.

Seda, et varijuhatuse töös osalemine on hea võimalus saada lisakogemusi ja teadmisi, tõi välja kolmaski varijuhatuse liige, ettevõttes kaubandusvõrkude koordinaatorina töötav Aleksander Runin. „Minu jaoks on see suur kingitus, et saan osaleda uues algatuses. Mul on väga hea meel, et saan midagi meie ettevõttes muuta või parandada,“ rääkis ta. Runini sõnul on ta avatud kõigeks uueks, mis varijuhatuse töös osalemine endaga kaasa võib tuua.

Maxima Eesti varijuhatuse valikuprotsess oli mitmeetapiline. Töötajate huvi arenguprogrammis osalemise vastu oli väga kõrge, iseäranis kaupluste töötajate hulgas. Kuna arenguprogrammis osalemine on varijuhatuse liikmetele lisatöö, saavad nad selle eest ka igakuist lisatasu. Varijuhatust on ettevõtte arengu juhtimise tööriistana rakendanud Maxima Eesti kõrval ka mitmed teised Maxima grupi ettevõtted.

Maxima on Baltikumi suurim jaekaubandusettevõte. Maxima Eesti annab tööd üle 3700 inimesele. Igapäevaselt teenindavad siinsed 83 Maxima kauplust keskmiselt 140 000 inimest. Ettevõte tegutseb Eestis alates 2001. aastast, olles tänaseks üks suuremaid siinseid tööandjaid ja maksumaksjaid.

Pildil: Maxima Eesti esimesse varijuhatuse meeskonda kuuluvad (esimeses reas vasakult) personalipartner Tatjana Peršina, ärianalüüsi üksuse juht Natalja Stroganova, Sindi kaupluse juhataja Sabina Streltsova, (teises reas vasakult) kategooriajuht Maksim Parkhomenko, logistikaprotsesside juht Anton Norbak-Nurmbah, kaubandusvõrkude vanemkoordinaator Aleksander Runin ja Viimsi kaupluse juhataja asetäitja Aliksandr Paluyan.

Äpp Kinkekaardid