Maxima tegevjuht: koostöö Pärnu ametiasutustega väärib tänu
2020-04-05
Tagasi

Maxima pakub töötajatele haigustunnuste korral võimalust koheselt end testida koroonaviiruse tuvastamiseks. Peale esimese positiivse tulemus selgumist, organiseeris Maxima turvalisuse kaalutlustel kõikidele Pärnu Maxima kaupluse töötajatele testimise, mille tulemusel avastati 3 nakatanut. Koostöös Pärnu linnapea, Lääne regiooni Terviseameti ja Päästeameti juhtidega otsustati turvalisuse eesmärgil hoida kauplus suletuna 48 tundi.

MAXIMA Eesti tegevjuhi Edvinas Volkase sõnul on ettevõtte jaoks oluline, et kliendid ja töötajad võiksid ennast Maxima poodides tunda turvaliselt. „Avatus meediaga ja operatiivne koostöö kohalike omavalitsuste ja vastutavate ametitega on praeguses keerulises olukorras olulise tähtsusega, kuna vaid nii saame viiruseleviku peatamisele kaasa aidata,“ rõhutab Edvinas Volkas läbipaistva info olulisust.  

„Olen väga tänulik Pärnu linnapeale, Terviseameti Lääne regionaalosakonna juhatajale, Päästeameti Lääne päästekeskuse juhile ja Politsei-ja Piirivalveameti Lääne prefektuuri juhile, kes on olnud meile operatiivselt abiks olukorra lahendamisel olenemata päevast ja kellaajast,“ sõnas Edvinas Volkas. „Jõudsime ühisele arusaamisele, et kõige turvalisem nii klientidele kui ka töötajatele on kaupluse sulgemine 48 tunniks, mistõttu avame Pärnu Maxima XXX kaupluse esmaspäeval, 6. aprillil kell 13.00,“ lisas Edvinas Volkas.

Koheselt peale kaupluse sulgemist alustasime nii kaupluse kui ka keskuses olevate rentnike pindade põhjalikku desinfitseerimist, peale mida saatsime teostatud tööde akti Terviseametile.

Testitud 143 töötajast 140, kelle test oli negatiivne, jätkavad kaupluse avamisel tööd ning jätkub pidev töötajate tervise monitoorimine.  

„Oleme kindlad, et ellu viidud meetmed tõstavad veelgi turvalisust ja ohutust kaupluses, kuid suur palve ka klientidele – palume haigusnähtudega poodi ostlema mitte tulla, sest vaid üheskoos on võimalik vähendada nakatumisohtu nii töötajatel kui ka klientidel toidupoodides, mis on meile kõikidele eluks vajalik, et raske aeg üle elada,“ edastas omapoolse palve Edvinas Volkas.

Maxima kauplustes on ellu viidud  nii töötajate kui ka klientide turvalisust tõstvad erinevad meetmed:

1.     Puhastame kõiki pindasid kaks korda päevas - hommikul ja pärastlõunasel tipptunnil ja  iseteeninduskassade alasid iga kahe tunni tagant

2.     Kõikide kärude ja korvide desinfitseerimine peale iga kasutuskorda - oleme kauplustes eraldanud ostukorvid ja -kärud vastavalt sellele kas need on värskelt desinfitseeritud või kasutatud.

3.     Oleme rakendanud igas kaupluses kontrolli- ja raporteerimissüsteemi, millega tagada kehtestatud hügieeni- ja sanitaarnõuete järgimine.

4.     Kontrollime igahommikuselt kõikide kauplusetöötajate tervist, mõõtes nende kehatemperatuuri.

5.     Kõikidele kassadele on paigaldatud kaitsesirmid ja kõik töötajad on saanud isiklikud desinfektsioonivahendipudelid.

6.     Kõik ostjatega otseses kontaktis olevad töötajad kannavad plastikust kaitsemaske.

7.     Kõik kaupluse töötajad peavad kandma ühekordseid kaitsemaske.

8.     Oleme paigaldanud klientidele kõikide kaupluste sisenemis- ja väljumisalale desinfektsioonivahendid ja teavitused käte desinfitseerimise olulisusest

9.     Kassade ette on paigaldatud kleeplintidest märgised, mis markeerivad soovituslikku distantsi ostjate vahel ja märgistused piirkondadesse, kus inimesed seisavad järjekordades – värske liha- ja kalaletid, kulinaaria, grilli- ja kondiitriletid.

10.  Monitoorime järjekordasid pikivahe hoidmiseks, et vältida üle 5 inimese pikkuste järjekordade tekkimist kassades ja samal ajal monitoorime ka kauplust külastavate klientide koguarvu. Juhul kui kaupluses on kassades enam kui 5 klienti ja kõik kassad on hõivatud, sulgeme kaupluse ajaperioodiks, mille vältel saame vähendada kassajärjekordi ja kaupluses viibivate klientide arvu.

11.  Vähendasime kaupluste lahtiolekuaegasid kella 9-21 eesmärgiga vältida töötajate omavahelist kokkupuutumist vahetuste vahetumisel, iga vahetus töötab autonoomselt.

12.  Pakendasime kõik kaalutooted, mida ei ole võimalik kodus pesta - näiteks erinevad pagaritooted, küpsised.
MAXIMA Finants teleMAXIMA Kinkekaardid
Naujienlaiškis
Gaukite naujausius pasiūlymus bei akcijas tiesiai į el. pašto dėžutaę.