Maxima tuli välja uue olulise äpiuuendusega
2022-05-06
Tagasi

Maxima võttis ligi kaks aastat tagasi esimese jaeketina Eestis kasutusele mobiilse ostupuldi, mida saab iga kauplusekülastaja lihtsalt oma telefonis äpi näol kasutada. Eelmisel nädalal viis Maxima esimese jaeketina Eestis ka kinkekaardiga maksmise võimaluse äppi.

„Viimase kahe aasta jooksul, mis meil on Maxima äpp kasutusel olnud, oleme pidevalt seda uuendanud ja muutnud kasutajate jaoks mugavamaks. Ka meie värskeim uuendus tuli meie klientidelt, kes soovisid, et nad saaks meie kinkekaarti ka äppi maksevahendina lisada,“ rääkis Maxima Eesti turunduse ja avalike suhete osakonna juht Tiia Schapel.

Nii saab eelmise nädala lõpust Maxima äpiga makstes maksevahendina kasutada ka jaeketi kinkekaarti. Selleks tuleb vaid kinkekaart sarnaselt pangakaardile maksevahendite alla lisada ja ostude eest saab tasuda otse äpiga. „Nüüd peaks kõigil eestimaalastel, kes Maxima äppi kasutavad, olema ligipääs rakenduse uuele versioonile, kuhu on lisatud ka kinkekaartide lahendus,“ rõhutas Schapel.

Seda, et Maxima äpp teeb poes käimise väga mugavaks ja lihtsaks, on viimase ligi kahe aasta jooksul mõistnud juba paljud eestimaalased. Rakendust on alla laaditud enam kui 160 000 korral. „Näha on sedagi, et äpioste planeeritakse paremini ehk tehakse üks kord nädalas suurem ost. Seda kasutavad nii tehnoloogiahuvilised ja kiiret eluviisi hindavad nooremaealised kui ka mugavust hindavad veidi vanemad Maxima kliendid,“ rääkis ettevõtte esindaja.

Eelmisest sügisest muutus Maxima äpiga ostlemine veelgi lihtsamaks ja täiesti kontaktivabaks. Nüüd on Maxima kauplustes võimalik oste sooritada niiviisi, et selle käigus ei puutu kokku ei kassapidaja ega iseteeninduskassaga. Eriti lihtne on see siis, kui oled Maxima äpiga sidunud ära oma pangakaardi ja teed ostud spetsiaalsetes äpikassades, mis asuvad iseteeninduskassade alal – siis piisab makse sooritamiseks vaid QR-koodi sisse skaneerimisest, midagi iseteeninduskassa ekraanil ise puudutama ei pea.

Kui eelmise aasta lõpus olid spetsiaalsed äpikassad olemas veel vaid mõnes Maxima kaupluses Tallinnas, siis maikuu jooksul lisanduvad need veel 20 suuremasse Maxima kauplusesse üle Eesti. Neid võetakse hulgaliselt kasutusele Tallinna poodides, aga ka Tartu, Pärnu, Narva, Võru, Kuressaare, Valga, Kohtla-Järve, Jõhvi, Sillamäe ja Maardu kauplustes. „Peagi on ostleja teekonda lihtsustavad spetsiaalsed äpikassad olemas enam kui pooltes Maxima kauplustes Eestis, sest pärast seda paigaldatakse need veel 20 poodi,“ rääkis Schapel.

Miks Maxima iseteeninduskassasid armastavad ka need, kes veel äppi ei kasuta ja tehnoloogiaga nii suureks sinasõbraks pole veel saanud, on see, et seal saab väga kiiresti oma ostud sisse skaneerida ning nende eest maksta nii kaardiga kui sularahas. „Maxima iseteeninduskassad on ainsad Eestis, kus saab sularahas maksta – enamus kauplustes on selleks eraldi iseteeninduskassa, kus saab sularahas maksta,“ sõnas Maxima Eesti turunduse ja avalike suhete osakonna juht.

Lisaks on viies Maxima kaupluses Tallinnas ja Harjumaal – Tondirabas, Sütiste teel, Laagris, Stroomis ja Viimsis – hiljuti kasutusele võetud uudsed makseterminalid, mis võimaldavad sularahas maksta ükskõik, millises iseteenindusala kassas. „Selleks tuleb vaid pärast toodete sisse skaneerimist ja maksma asumist valida makseviisina sularaha. Iseteeninduskassa väljastab sularahatšeki, millega saab edasi siirduda makseterminali juurde, mis annab sendi pealt raha tagasi,“ sõnas Schapel.

Maxima äpp aitab igalt poekäigult hoida kokku keskmiselt kuus minutit. Aasta peale teeb see juba 10 tundi kokkuhoitud aega. Nende jaoks, kel on Maxima äpp alla laetud, on mobiilse ostupuldiga poes käik väga lihtne – tuleb vaid tooted sisse skaneerida ja ostud poekotti panna. Iseteenindusalale jõudes saad nende eest maksta paari lihtsa liigutusega. Kui makseviis valitud ja makse sooritatud, saabki ilma järjekordades seismata ostu ära teha ja poest välja jalutada.

Maxima on Baltikumi suurim jaekaubandusettevõte. Eestis annab ettevõte tööd ligi 3700 inimesele. Igapäevaselt teenindavad Maxima kauplused keskmiselt 140 000 eestimaalast. Ettevõte tegutseb Eestis 2001. aastast, olles tänaseks üks suuremaid siinseid tööandjaid ja maksumaksjaid.

Äpp Kinkekaardid