Maxima uus lasteraamat osutus niivõrd edukaks, et seda trükitakse juurde
2022-04-19
Tagasi

Viiendat korda Maxima tellimusel valminud ja mitu aastat Eesti populaarseimaks raamatuks tunnistatud lasteraamat on selgi aastal Eesti laste ning nende vanemate seas väga populaarseks osutunud. Suure nõudluse tõttu trükib jaekett raamatut lausa juurde.

„Meie selleaastane lasteraamat „Lood Loodusest“ on Eesti laste poolt niivõrd hea vastuvõtu saanud, et oleme otsustanud seda enne kampaania lõppu ka juurde trükkida,“ rääkis Maxima Eesti müügiosakonna juht Marge Kikas. Kui algselt trükiti jaeketi selleaastase lasteraamatu eestikeelset versiooni 15 000, siis nüüd telliti 2000 raamatut veel juurde. Need jõuavad müügile esmaspäevast, 25. aprillist.

„Kuna raamatu eestikeelne versioon osutus mullusest veelgi populaarsemaks, otsustasime selle tiraaži suurendada,“ põhjendas Kikas. Raamatu algne tiraaž koos venekeelse versiooni ja nuputamisraamatuga oli 35 500. Selle nädala alguse seisuga oli Maxima müünud alates kampaania algusest, 22. märtsist juba 24 000 raamatut koos nuputamisraamatuga, mis on 68% seni tellitud kogusest.

Maxima on juba viis aastat olnud ainuke jaekett Eestis, kes annab välja lasteraamatut, mille lood on seotud Eestiga ja mida antakse välja koostöös kohaliku kirjastusega. Nii nagu varasematel aastatel, antakse raamatut välja nii eesti- kui venekeelsena. Sinna saavad lapsed koguda 100 kleepsu Remo Savisaare eksklusiivsete fotodega – nad peavad panema need kindlatesse kohtadesse raamatus.

Eelkoolilastele ja algklasside õpilastele kirjutatud lasteraamat „Lood loodusest“ on korraga nii loodusteatmik lastele kui ka selgitamiskäsiraamat laste vanematele, sest laste kõige levinumad küsimused loomade kohta saavad seal selged, lühikesed ja lihtsad vastused. Lisaks kaasneb raamatuga ka nuputamisvihik, kus on erinevaid nuputamis- ja joonistamisülesandeid.

„Sel aastal oleme kampaania esimese kuu ajaga jaganud välja 1,3 kleepsu,“ rääkis Marge Kikas. Kuna kampaania kestab veel mõned nädalad, kehtib Maximas alates tänasest, 19. aprillist raamatu ostjatele ka eripakkumine. Nimelt saab raamatu või sellega kaasas käiva nuputamisvihiku ostja 10 kleepsupakki tasuta. Kuna igas pakis on 2 kleepsu, saab raamatu ostja endale kohe 20 kleepsu.

Maxima annab lasteraamatut välja viiendat aastat. Esimest korda tehti seda 2018. aastal Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul. Kuna raamat osutus väga populaarseks, otsustati selle väljaandmisega jätkata. Ka mullu, 2021. aastal oli Maxima tellimusel valminud lasteraamat Eesti Kirjastuste Liidu liikmete enim müüdud raamat.

Maxima selleaastase „Lood loodusest“ raamatu tekstide autoriks on tuntud kirjanik Epp Petrone. Tema kirjastusega Petrone Print tegi jaekett koostööd ka oma esimese, 2018. aastal välja antud ja suure populaarsuse saavutanud „Meie Eesti“ raamatuprojekti puhul. Raamat on ennekõike suunatud lasteaialastele ja algklasside õpilastele, nende kasvatajatele, õpetajatele ning lapsevanematele.

Eelmise nelja aastaga on Maxima müünud kokku 138 000 lasteraamatut ja jaganud 15 miljonit kleepsu. Maxima selleaastane lasteraamat „Lood loodusest“ on Maxima 83 kaupluses üle Eesti müügil 22. märtsist 2. maini. Selle maksumus on 3,99 eurot. Kampaaniaga saab lähemalt tutvuda siin: www.maxima.ee/raamat

Maxima on Baltikumi suurim jaekaubandusettevõte. Eestis annab ettevõte tööd ligi 3700 inimesele. Igapäevaselt teenindavad Maxima kauplused keskmiselt 140 000 eestimaalast. Ettevõte tegutseb Eestis 2001. aastast, olles tänaseks üks suuremaid siinseid tööandjaid ja maksumaksjaid.

Äpp Kinkekaardid