Narva linna 6 Maxima kaupluse ja 3 tootmisüksuse kõigi 276 töötaja testitulemused negatiivsed
2020-04-16
Tagasi

Maxima testis Narvas kõikide oma kaupluste ja tootmisüksuste töötajaid koroonaviiruse tuvastamiseks. Kõik  276 Maxima 6 kaupluse ja 3 kulinaaria tootmisüksuse töötajat on testitud ning kõik testitulemused on negatiivsed. Kokku on Maxima tänaseks testinud 712 töötajat üle Eesti ning Maxima  jätkab ka edaspidi oma töötajate testimist.  

MAXIMA Eesti tegevjuhi Edvinas Volkase sõnul on ettevõtte jaoks oluline, et kliendid ja töötajad võiksid ennast Maxima poodides tunda turvaliselt ja lähtudes Narva linnapea üleskutsest viisime omal initsiatiivil läbi kõikides Narva kauplustes ja kulinaaria tootmisüksustes töötajate masstestimise.

„Narva on Ida-Virumaa suurim keskus, kuhu tullakse tegema nii oma igapäevaseid kui ka suuremaid ostusid. Seega on inimestele väga oluline teadmine, et Maxima kauplused on turvalised ja ohutud nii töötajatele kui ka klientidele,“ sõnas Edvinas Volkas.

Kokku testiti Narvas 6 kaupluse töötajaid: Maxima X kauplused – Kreenholmi 39h, Pähklimäe 6a, Mõisa 8, Fama 9 ja Maxima XX kauplused Tiimanni 20 ja Kreenholmi 52/54 ja kõik testitulemused olid negatiivsed.

Tänu vääriv koostöö kohalike omavalitsustega ja avatus meediaga on praeguses keerulises olukorras olulise tähtsusega, kuna vaid nii saame viiruseleviku peatamisele kaasa aidata,“ rõhutab Edvinas Volkas läbipaistva info ja koostöö olulisust. 

„Oleme kindlad, et ellu viidud meetmed tõstavad veelgi turvalisust ja ohutust kaupluses, omaltpoolt palume haigusnähtudega klientidel poodi mitte tulla, et  vähendada võimalikku nakatumisohtu nii töötajatel kui ka teistel klientidel kauplustes,“ edastas omapoolse palve Edvinas Volkas.

Maxima kauplustes on ellu viidud  nii töötajate kui ka klientide turvalisust tõstvad erinevad meetmed:

1.     Puhastame kõiki pindasid kaks korda päevas - hommikul ja pärastlõunasel tipptunnil ja  iseteeninduskassade alasid iga kahe tunni tagant

2.     Kõikide kärude ja korvide desinfitseerimine peale iga kasutuskorda - oleme kauplustes eraldanud ostukorvid ja -kärud vastavalt sellele kas need on värskelt desinfitseeritud või kasutatud.

3.     Oleme rakendanud igas kaupluses kontrolli- ja raporteerimissüsteemi, millega tagada kehtestatud hügieeni- ja sanitaarnõuete järgimine.

4.     Kontrollime igahommikuselt kõikide kauplusetöötajate tervist, mõõtes nende kehatemperatuuri.

5.     Kõikidele kassadele on paigaldatud kaitsesirmid ja kõik töötajad on saanud isiklikud desinfektsioonivahendipudelid.

6.     Kõik ostjatega otseses kontaktis olevad töötajad kannavad kindaid, ühekordseid kaitsemaske või plastikust kaitsemaske.

7.     Oleme paigaldanud klientidele kõikide kaupluste sisenemis- ja väljumisalale desinfektsioonivahendid ja teavitused käte desinfitseerimise olulisusest

8.     Kassade ette on paigaldatud kleeplintidest märgised, mis markeerivad soovituslikku distantsi ostjate vahel ja märgistused piirkondadesse, kus inimesed seisavad järjekordades – värske liha- ja kalaletid, kulinaaria, grilli- ja kondiitriletid.

9.     Monitoorime järjekordasid pikivahe hoidmiseks, et vältida üle 5 inimese pikkuste järjekordade tekkimist kassades ja samal ajal monitoorime ka kauplust külastavate klientide koguarvu. Juhul kui kaupluses on kassades enam kui 5 klienti ja kõik kassad on hõivatud, sulgeme kaupluse ajaperioodiks, mille vältel saame vähendada kassajärjekordi ja kaupluses viibivate klientide arvu.

10.  Pakendasime kõik kaalutooted, mida ei ole võimalik kodus pesta - näiteks erinevad pagaritooted, küpsised.
MAXIMA Finants teleMAXIMA Kinkekaardid
Naujienlaiškis
Gaukite naujausius pasiūlymus bei akcijas tiesiai į el. pašto dėžutaę.