Põnev fakt: Pea iga eestlane saab naistepäevaks lilleõie Maximast
2019-03-07
Tagasi

Jaeketi müüginumbrid näitavad, et naistepäeval läheb müügiks 1,2 miljonit lilleõit. Eestlaste 1,3 miljoni suuruse rahvaarvu juures tähendab see, et pea iga elanik saab Maximast naistepäevaks õie.
 
„Maxima tarneahel ja logistikaprotsess on sedavõrd efektiivne, et võimaldab meil kauplustesse tuua väga värsked õied,“ ütleb jaeketi kommertsdirektor Kristina Mustonen, kelle sõnul planeeritakse müüa eeloleval nädalavahetusel lausa 1,23 miljonit lilleõit. Värsked lilled tarnib jaekett Hollandist. 
 
Kommertsdirektori sõnul algab naistepäeva lilleostubuum tänasest ja kestab kuni algava nädala esmaspäevani. „Sel nädalal näeme palju neid, kes võtavad lilli hulgi – näiteks töökollektiividele varutakse nii tulpe kui roose ja seda suurtes kogustes“. Kristina lisab, et käesolevaks naistepäevaks on Maximad varustatud kaks korda rohkem lilledega kui mullu.
 
„Nii tulpide kui rooside koguseid oleme suurendanud võrreldes mullusega kaks korda. Meie kogemuse ja müüginäitajate pinnalt näeme, et rahva lemmiktooni õied naistepäeval on roosad, punased, lillad, valged ja tulipunased“.
 
Kimpudest leiab Maximatest viieõielisi krüsanteemikimpe, kümneõielisi nartsisissikimpe, mimoosikimpusid, 11-nest õiest koosnevaid tulbikimpe ja kolmes erisuuruses roosikimpe ning eraldi veel 50cm pikkuseid roose. „Ka leiab meilt maistva pakkumise maasikatele, mida lillede kõrvale saab kingiks soetada. Maasikate kilo hind on meil näiteks sent soodsam kui viis eurot,“ ütleb maxima kommertsdirektor Kristina Mustonen.
 
 
Maxima jaekett tegutseb Eestis alates aastast 2004. Ketti kuulub 80 kauplust, millest 56 on Maxima X kodukauplused, 21 Maxima XX supermarketid, 3 Maxima XXX hüpermarketid. Maxima avas esimese jaekaubandusketina 2015. aastal toidu- ja esmatarbekaupade veebipoe e-Maxima, mis sai 2018. aasta oktoobris uue kuue ja nime Barbora. Igapäevaselt teenindavad Maxima kauplused keskmiselt 170 000 inimest. Jaeketti kuuluvad ka kaheksa kulinaariatsehhi ja logistikakeskus. Kõigis Maxima Eesti ettevõtetes töötab Eestis ligikaudu 3 700 inimest.
 
MAXIMA Finants MAXIMA Poliis teleMAXIMA Kinkekaardid
Naujienlaiškis
Gaukite naujausius pasiūlymus bei akcijas tiesiai į el. pašto dėžutę.