Uus lasteraamat „Minu aastaring“ tutvustab Eesti tähtpäevi

08.02.2024

11. veebruaril esitleb Maxima Eesti Vabaõhumuuseumis Katariina Libe tekstide ja illustratsioonidega lasteraamatut „Minu aastaring“. Maxima poolt väljaantud lasteraamatute seerias on see juba seitsmes.

 

Raamat tutvustab pisikestele lugejatele Eesti peamisi tähtpäevi ning nende traditsioone. Raamatu tegelased - Joonas, Mirt ja Lenna saavad vanaema jutustuste kaudu teada, kuidas tähistasid vanad eestlased lihavõtteid, jaanipäeva, jõule ja teisi olulisi tähtpäevi. Raamatule lisavad põnevust liitreaalsuse abiga leitavad nuputamisülesanded ja lood.

 

„Maxima on juba seitse aastat olnud ainuke jaekett Eestis, kes on annab välja lasteraamatut, mille lood räägivad Eestist ja mida antakse välja koostöös kohaliku kirjastusega. Esimest korda tehti seda 2018. aastal Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul. Kuna raamat osutus väga populaarseks, otsustati selle väljaandmisega jätkata. Kolm aastat järjest oli Maxima tellimusel valminud lasteraamat Eesti Kirjastuste Liidu liikmete enimmüüdud raamat,“ sõnas Maxima Eesti müügi- ja turundusosakonna juht Jaanika Terasmaa.

 

Raamatu autor kirjeldab raamatu sisu ja selle ideed järgmiselt: „See raamat avab natuke eestlaste rahvakalendri tähtpäevade tausta. Lisaks näiteks paastumaarjapäevale ja mardipäevale tutvustab see ka Halloweeni ja sõbrapäeva. Arvan ise, et ükski tähtpäev pole teisest parem ega kehvem, hoolimata sellest, millal ta meie rahvakalendrisse oma tee leidnud on. Rahvakultuurile ja pärimusele ongi omane ajas muutuda. Küll aga on tore teada ja meeles pidada ka seda, kuidas ja mida tähistasid meie vanavanemad või nende vanavanemad. Seda saabki sellest raamatust koos lapsega uurida.“

 

Raamatuesitlus toimub 11. veebruaril kell 13.00 ja 15.00 Eesti Vabaõhumuuseumi Kolu kõrtsis, kus Katariina Libe räägib raamatu saamisloost, sisust ja tegelastest ning koos muuseumi teaduri Maret Tamjärvega arutletakse vastlapäeva kommete üle. Terve päeva vältel toimub muuseumis kogupere vastlapäev, kus tegevusi jagub nii suurtele kui väikestele. Maxima Aitäh kaardi omanikule on sellel päeval sissepääs muuseumisse 10% soodsam!

 

Raamat on müügil Maxima poodides ja selle hind on 3.99 €. Koos raamatuga on võimalik soetada ka põnevaid ülesandeid täis nupuvihik maksumusega 1.49 €. Vabaõhumuuseumis saab raamatu soetada koos autori autogrammiga. 

Lisainfo raamatu kohta:

Lasteraamat_Tarbijamänguleht_1212x640px_EST

Lasteraamat "Minu Aastaring"