Meist

picture2

Maxima, see mis vaja

 

Maxima jaekaubanduskett tegutseb Eestis alates aastast 2001. Ketti kuulub üle kogu Eesti 85 kauplust, millest 60 on Maxima X kodukauplused, 22 Maxima XX supermarketid ja kolm Maxima XXX hüpermarketid. Jaekaubandusketti kuuluvad ka 12 tootmistsehhi ja logistikakeskus. Maxima jaoks on oluline pakkuda klientidele kvaliteetset ja eestimaist toidukaupa.

2015. aastal sai Maximast esimene jaekaubanduskett, kes avas toidu- ja esmatarbekaupade veebipoe e-Maxima, mis sai 2018. aasta oktoobris uue kuue ja nime Barbora. 2020. aastal lansseerisime Eestis esimese jaekaubandusketina mobiilse ostupuldi, mida premeeriti ka 2020. aasta kaubandusteo tiitliga. Täna on meie Maxima Eesti äpp üks parimaid turul, kasutame ülikiiret ja täpset skännerit ning kümnes kaupluses saab meie äpiga oma auto parkimisaega registreerida.

Maxima väärtustab iga Eestimaa peret. Töötame ühtse meeskonnana, et igal perel oleks võimalik meie kauplustest osta just seda, mida tema pere vajab. Me töötame iga päev selle nimel, et see, mis vaja, oleks olemas – alati värskena ja odava hinnaga. Odava ostukorviga säästad enam ja nii jääb oma perevajaduste rahuldamiseks rohkem nii raha kui aega. Lisaks odavale hinnale pakume ka kiiret ja kontaktivaba ostlemise võimalust – Maxima äppi, see on just see, mis vaja, kui hindad oma aega ning turvalisust ostlemisel. Maxima Eesti kuulub Leedu päritolu jaekaubanduskontserni Maxima Grupé, mis ühendab üle 1300 kaupluse Eestis, Lätis, Leedus, Poolas ja Bulgaarias. Kokku töötab Maxima grupis ligi 40 000 töötajat ja päevas teenindatakse üle 1,3 miljoni inimese.

about company_team_576x576

Hoolime oma töötajatest

 

Maxima Eesti jaoks on meie inimesed meile kõige olulisemad. Pakume ainsa jaekaubandusettevõttena oma kaupluse, tootmise ja logistikakeskuse töötajatele tasuta sooja lõunat. Lisaks on kaugemalt tööle käivatele inimestele tasuta transport ning elamine meie üürimajades.

Oleme mõelnud ka töötajate lastele – meil on hästi õppivatele lastele igakuine Maximalisti stipendium 40 eurot ning 1. klassi minevatele lastele stardipakett koolitarvete näol. Näiteks on Maxima Eesti viimase 12 aastaga maksnud töötajate lastele üle 400 000 euro stipendiumiteks.

Eelmisest aastast kasutame ka e-õppe platvormi Coursy – oleme üks suuremaid ettevõtteid Eestis, kes seda oma sisekoolitustes kasutab. Oleme automatiseerinud tööajaarvestuse ja kaupluste töögraafikute koostamise.

SotsiaalseltVastutustundlikEttevote_576x576px_EST

Sotsiaalselt vastutustundlik ettevõte

 

Maxima jaoks on oluline, et kõik inimesed tunneksid ennast organisatsioonis hästi ja seetõttu oleme ka Eesti Personalijuhtimise Ühingu PARE liikmed, et pidevalt kasvatada inimeste juhtimise kvaliteeti. Maxima on ka Kaupmeeste Liidu ja Tööandjate Keskliidu liige. Kuna Maxima on võtnud missiooniks toetada toimetulekuraskustes inimesi, siis teeme juba mõnda aega koostööd ka Toidupangaga.

Maximas toimub juba 2009. aastast Inglipuu heategevuskampaania. Selle käigus kogutakse poekülastajate abiga kingitusi neile, kes seda väga vajavad: puudustkannatavate perede lastele. Detsembris paigutatakse Maxima kauplustesse üle kogu Eesti Inglipuud. Neid ehivad laste nimed ja kingisoovid, mis kogutakse koos linna, linnaosa või kohaliku valla lastekaitsetöötajaga.

Alates 2018. aastast annab Maxima välja tegelusraamatut lastele. Igal aastal on Maxima laste tegelusraamat ka enimmüüdud lasteraamat Eestis.

2022. aasta septembrist alates on Maximas kasutusel uus jäätmekäitlussüsteem. Suurimate siinsete taaskasutusettevõtete toel oleme muutnud teiseste pakendite käitlemist oma kauplustes, kesklaos ja tootmistsehhides nii, et see säästab loodusressursse ja viib nende mõju keskkonnale miinimumini. Kuna üks tonn pappi ehk kolm papipalli säästavad metsas 17 puud, siis kui arvestada, et Eesti Keskkonnateenuste jäätmekäitlusesse saabub Maximalt 2-3 korda nädalas 21-22 tonni papipalle, siis ainuüksi seeläbi säästab jaekett juba nädalaga 391 puud. Lainepapi ja muu pabermaterjali kõrval sorteeritakse Maxima kauplustes teisesed pakendid eraldi veel nii läbipaistev kui värviline kile, puidust kastid, muud liiki puitjäätmed ning plastmasskastid, mis varem läksid kõik ühte konteinerisse.

Kui varasemalt osales Maxima peaasjalikult paar korda aastas toimuvates toidukogumise kampaaniates pakkudes oma klientidele võimalust abivajajatele toitu soetada ja Toidupangale annetada, siis alates 2021. aasta novembrist teeme Toidupangaga igapäevast koostööd. Eelmise, 2022. aasta jooksul jõudis abivajajateni Maxima Eesti kauplustest ja logistikakeskusest üle 500 tonni ehk poole miljoni kilogrammi toitu. Antud kogustest lähtuvalt oli Maxima Eesti teine suurim koostööpartner Toidupanga jaoks möödunud aastal.