Sillamäe Maxima XX pood läbis uuenduskuuri, mille käigus muudeti pood kliendi- ja keskkonnasõbralikumaks

14.06.2024

 

Sillamäe Maxima XX poe interjöör läbis veebruarist maini uuenduskuuri ning on nüüd moodsam, kliendisõbralikum, kuid ka oluliselt keskkonnasäästlikum. Poes on kasutusel maailma tippklassi külmetussüsteemid.

 

„Uuenenud kaupluses on rohkem liikumisruumi, seda võimaldavad täpselt disainitud riiulid, vitriinid ja muu inventar, mis jätavad ruumi ka ratastooli ja lapsevankriga külastajale. Kaup riiulitel on toodud madalamale, st kliendile käepärasemasse kõrgusesse. Võrreldes varasemaga tervitab Sillamäe poekülastajat ka laiem kaubavalik. Poe uuendustesse investeeris Maxima ligikaudu 210 000 eurot,“ ütles Maxima Eesti kinnisvara arendamise ja ehituse osakonna direktor Rolandas Šležas.

 

Poodi paigutati ka uued keskkonnasõbralikud LED valgustid ja külmutussüsteemid.

 

„Kasutame Taani tootja Advansor külmutussüsteeme, mis on ühed maailma parimatest  keskkonnahoiu vaatepunktist. Külmutussüsteemid töötavad looduslikel külmainetel ja nende  keskkonnajalajälg on praktiliselt olematu. Seadmetest üle jäävat soojust kasutatakse hoone kütteks, tänu millele on ka kaupluse küttearved oluliselt väiksemad, “ lisas Šležas.

 

Kliendid võtavad uuendused kenasti vastu ning kaunim ja kliendisõbralikum pood avaldab mõju ka käibenumbritele. Seda on näha jube varem uuenduskuuri läbinud poodide tulemustest. Näiteks Maardus asuvas XX poes on käive tõusnud 9% ja Tallinnas, Tondiraba 7 aadressil asuvas poes tõusis käive lausa 14%. Poodides, mis pole veel uuendusi läbinud, on tulemused tagasihoidlikumad. Piirkonniti on see mõju muidugi erinev. Suurema rahvastikutihedusega kohtades on tulemused paremad, hõredama asustusega piirkondades kasinamad.

 

Kõik uuendused tehti Maxima üldisema poodide uuenduskuuri raames. Interjööri värskendused läbivad kõik Maxima kauplused. X suuruses kauplused on juba tehtud, XX poodidega jõutakse valmis 2024. aasta lõpuks ning viimasena ootavad oma järge XXX hüpermarketid.

 

Fotod: Maila Meldre