Maxima lõpetas puurikanade munade kasutamise oma kulinaaria- ja kondiitritoodetes

25.01.2024

Alates detsembrist 2023 kasutab Maxima oma kaubamärgi „Meistrite kvaliteet“ kulinaaria- ja kondiitritoodetes vaid õrrekanade mune. Maxima poodides on puurikanade munad veel müügil, kuid jaekett plaanib nende müügi lõpetada 2025. aastal.

 

„Maxima peab oluliseks nii toodete kvaliteeti, hinda kui ka kaupade tootmismeetodeid, mida Maxima kauplustes müüakse,“ sõnas Maxima Eesti tegevjuht Kristina Mustonen. „Oleme märganud tarbijate üha kasvavat muret loomade heaolu puudutavatel teemadel. Sellest lähtuvalt oleme teinud otsuse, et lõpetame puurikanadelt pärit munade kasutamise meie „Meistrite kvaliteet“ kaubamärgi toodetes.  Aastaks 2025 lõpetame puurikanade müügi ka meie poodides.“

 

„Meistrite kvaliteet“ on Maxima kaubamärk, mille sortimenti kuulub sadu tooteid, kuid mune sisaldavad neist umbes 84. Tooted valmistatakse kaheteistkümnes Maxima köögis ning need edastatakse kõikidesse Maxima kauplustesse üle Eesti. Valikusse kuuluvad erinevad salatid, valmistoit, poke-kausid, paneeritud liha- ja kalatooted, suupisted, tordid, koogid, küpsised jpm. 2023. aastal kulus nende toodete tegemiseks umbes 2,4 miljonit muna, mis teeb ligikaudu 121 tonni.

 

Aastaks 2025 plaanib Maxima lõpetada puurikanade munade müügi ka poodides. „Ettevalmistused selleks käivad ning 2024. aasta jooksul suurendame samm-sammult õrrekanade munade müüki,“ ütles Kristina Mustonen.

 

Sellega meie pingutused ei piirne. „Soovime suurendada ka mahemunade ja vabapidamisel olevate kanade munade pakkumist. Meie soov on müüa neid võimalikult soodsa hinnaga ning me teeme kõik selleks, et saavutada tarnijatega klientide jaoks parimad hinnakokkulepped,“ lisas Mustonen.

 

"Kuna Maxima oli Eestis üks esimesi jaekette, kes teatas puurispeetavate kanade munadest üleminekuajaga loobumisest, siis tervitab loomakaitseorganisatsioon Nähtamatud Loomad Maxima sammu soojalt. Sellised otsused näitavad, et loomade heaolu on ühiskonnas üha olulisem küsimus," kommenteeris Nähtamatute Loomade tegevjuht Kristina Mering.

 

Maxima jaekaubanduskett tegutseb Eestis alates aastast 2001. Ketti kuulub üle kogu Eesti 83 kauplust, millest 58 on Maxima X kodukauplused, 22 Maxima XX supermarketid, 3 Maxima XXX hüpermarketid. Jaekaubandusketti kuuluvad ka 12 tootmistsehhi ja logistikakeskus. Maxima jaoks on oluline pakkuda klientidele kvaliteetset ja eestimaist toidukaupa.

 

PS: Ole kursis munade märgistusega. Iga muna peal on tempel, mille esimene number ütleb, kuidas kanu peetakse. 

0 – mahepõllumajanduslik tootmine
1 – vabalt peetavate kanade munad
2 – õrrekanade munad
3 – puuris peetavate kanade munad

Maxima Meistrite Kvaliteet